Popis akce
PSYCHO
Praha, Obecní Dům, Náměstí Republiky 5

KOUPIT VSTUPENKY NA nejbližší akci:


Informace o akci:

Hitchcockovo Psycho, jak jste ho ještě neviděli. A hlavně neslyšeli.
Filmoví fanoušci si můžou k Vánocům nadělit vstupenky na jedinečný zážitek. V polovině února se jim naskytne unikátní příležitost vidět americkou klasiku
Psycho na velkém plátně v pražském Obecním domě za doprovodu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK v čele s dirigentem Janem Kučerou.

Ojedinělý filmový koncert se uskuteční 19. února. Spojení nejklasičtějšího filmu režiséra sira Alfreda Hitchcocka s impozantním Smetanovým sálem a více než šedesátihlavým tělesem FOK,
nemůže nikoho nechat na pochybách, že půjde o nezapomenutelný večer. Zvlášť, když symfonici zahrají veškerou hudbu v tomto klasickém hororu živě.
Pokud jste dosud neměli u tohoto filmu husí kůži, při legendární scéně v koupelně, vám ji zaručujeme. Autorem hudby je držitel Oscara Bernard Herrmann, který má na vytvoření Hitchcockova úžasného filmového světa neodmyslitelný podíl.

Unikátní večer se uskuteční v režii společnosti Hitchcock live.
“Hitchcock live je nová společnost, která si dala za cíl poskytnout lidem ještě větší zážitek z filmů Alfreda Hitchcocka.
Jsme filmovými a hudebními fanoušky a přinášíme projekt, který ještě nebyl v takovémto provedení k vidění v České republice ani ve světě. Těšíme se, že si projekci s živou hudbou náležitě užijeme jak my, tak i ostatní filmový nadšenci, kteří touží po nevšedním zážitku,” říkají promotéři večera Peter Marček a Josef Císař.

Alfred Hitchcock byl mnohokrát nominován na řadu prestižních ocenění.
Obdržel dva Zlaté glóby, osm Laurel Awards a také dostal pět ocenění za celoživotní dílo. pětkrát se ocitl v nominaci na Oscara za nejlepší režii,
nikdy však cenu akademie nedostal. Film Rebecca (nominován na 11 Oscarů) získal Oscara za nejlepší film roku 1940. V roce 1980 obdržel od britské královny Alžběty II Řád britského impéria.


Více informací: www.hitchcocklive.cz
Vytisknout informace  

©TICKETSTREAM. Všechna práva vyhrazena.
O TICKETSTREAM | Ochrana osobních údajů v síti Ticketstream | Kontaktujte nás | Pravidla a podmínky. Časté dotazy |