Vážení fanoušci festivalu Svojšice,

je mi to nesmírně líto, ale musím letošní ročník festivalu zrušit.

Důvod je jediný – prodáváme nízké počty vstupenek, potřebujeme tisíce, ale máme řádově stovky.


Měsíc před festivalem to dle všech odhadů vypadá, že ekonomická ztráta by mohla dosáhnout astronomické částky. Je možné, že někteří z fanoušků budou mít spoustu teorií, proč tomu tak je, já jich mám také hodně, ale faktem zůstává, že na nejnákladnější line-up v historii festivalu prodáváme nejméně vstupenek, i když jsme v komunikaci festivalu vynaložili zatím největší úsilí.


Moc mě to mrzí, protože Svojšice buduji od začátku mé kariéry, proto je pro mě velmi náročné toto rozhodnutí udělat. Nechci ani pořádat žádnou „osekanou“ verzi festivalu, kde by vystoupila jen část zabookovaných umělců. To není ta správná cesta a nepřijde mi to fér vůči vám, našim fanouškům.


V průběhu následujících týdnů, až tuto smutnou událost „zpracuji“ a vyhodnotím různé možnosti, se vám ozvu s informacemi o dalším osudu festivalu. Teď nám doba nepřeje, ale doufám, že se to v budoucnosti zlepší.


Děkuji všem, kteří si koupili vstupenku a těšili se na festival. Vím, že pro skalní fanoušky je to smutná zpráva.

Peníze za vstupenky pochopitelně všem vrátíme v plné výši. 

Ostatní eventy pod značkou Festivalu Svojšice zůstávají v platnosti.

Děkuji všem za pochopení.


Petr Dzingel


Vstupné lze vrátit v místě zakoupení vstupenek. Pro online nákupy je třeba vyplnit formulář zde: https://www.ticketstream.cz/refundace.