Oficiální vyjádření pořadatele:


Přátelé,

už nějakou dobu se stahují mračna nad českými letními festivaly a tedy i nad naším DNEM FOTBALU v Poličce. V našich vyjádřeních ke koronavirové krizi jsme se zavázali, že poneseme naši pomyslnou festivalovou vlajku, dokud to bude jen možné. Zavázali jsme se k tomu nejen v prohlášeních, ale už ve chvíli, kdy jsme vám prodali vstupenky.

Jak jste si určitě všimli, z předních tuzemských festivalů jsme jedni z posledních, kteří doposud vyčkávali. Vedlo nás k tomu nejen přesvědčení, že naděje umírá poslední, ale také legislativní vakuum ohledně rušení, či omezování hromadných akcí. Nyní je ale bohužel rozhodnuto. Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření (MZDR 20588/2020-2/MIN/KAN), které zakazovalo mimo jiné kulturní akce nad 300 lidí. Platnost tohoto opatření je do odvolání, tedy na dobu neurčitou. Dnes se postupně uvolnují, ale my nemohli čekat a být v nejistotě.

S ohledem na toto mimořádné opatření Vám ale bohužel musíme s politováním sdělit, že jsme nuceni zrušit letošní 8.ročník DEN FOTBALU v POLIČCE a celý festival přesouváme do náhradního termínu, a to na příští rok, 2. a 3. července 2021.

Mrzí nás to o to více, že poslední čtyři roky festivalu zaznamenaly kontinuálně vzrůstající návštěvnost a byly Vámi, našimi fanoušky, skvěle hodnoceny. To je pro nás, společně s Vaší obrovskou podporou v celém období nejistoty vyvolané známými zdravotními riziky, velkým závazkem a vzpruhou do budoucna.

 Zakoupené vstupenky zatím zůstávají v platnosti na příští rok, kdy se 8. ročník „ DEN FOTBALU POLIČKA“ uskuteční v náhradním termínu ve dnech 2. – 3. 7. 2021 se stejným programem. O dalším postupu Vás budeme informovat.

Upřímně můžeme říct, že je to nejtěžší a zároveň nejsmutnější rozhodnutí, které jsme byli nuceni učinit. Letošní ročník měl být výjimečný jak pro vás, tak pro nás. Nejen proto, že byl historicky v únoru z 60% vyprodaný. Měli jsme pro vás přichystáno spoustu novinek a vylepšení. To vše si bohužel musíme nechat na příští rok.

Věříme, že nás podpoříte a přijmete toto řešení. Výnos ze vstupného je jedním ze zásadních zdrojů našeho festivalu. Věříme, že to pochopíte a pomůžete nám, abychom těžkou situaci překonali a udrželi festival v Poličce i do budoucna.

 Dále bychom se chtěli věnovat tomu nejcennějšímu, co máme a to jste vy naši návštěvníci. Nejprve bychom vám rádi poděkovali za klid, který zachováváte a nezahrnujete nás stovkami dotazů. Dále je třeba poděkovat za vlnu podpory, která se již nyní od vás k nám dostala a stále dostává.

Samozřejmě, že můžete zvolit i postup dle nově vydaného zákona č. 247/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí (dále jen „zákon“) ( https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2020-247 )

U prodejní sítě TICKETSTREAM můžete díky tomuto zákonu zažádat také o vrácení zaplaceného vstupného, která Vaše žádosti bude evidovat a dle zákona č. 247/2020 Sb. o ochranné době vyplácet nejdříve po 31.10.2021 a to do 14dnů. Pokud splňujete podmínky pro vrácení vstupného dříve, můžete zažádat zde: https://www.ticketstream.cz/stranka/covid19

Po Vaší žádosti o vrácení vstupného zaniká nárok navštívit festival v náhradním termínu. Vaši žádost o refundaci budeme sbírat až do 31.12.2020.

Slibujeme, že vaši důvěru na přesunutém ročníku nezklameme a příští rok si pořádně vynahradíme!

Váš tým DEN FOTBALU POLIČKA


Odkaz na předprodej vstupenek: www.ticketstream.cz/akce/den-fotbalu-policka-130116